English Matters 67/2017

EM_67_2017Tytuł: English Matters
Numer: 67/2017
Wydawnictwo: Colorful Media

O tym, że niebawem zima przypomina nam okładka nowego wydania czasopisma English Matters prezentująca Nowy Jork w śniegu. Jakie jeszcze atrakcje skrywa numer 67?

Z ciekawością przeczytałam pierwsze strony, czyli dział This and That. Tym razem zawiera ciekawostki na temat pisarzy i ich pseudonimów oraz aktorki Andrey Hepburn, kojarzonej między innymi z filmem „Śniadanie u Tiffany’ego”.

W dziale People and Lifestyle zainteresował mnie artykuł „Spinnerism – the Fidget Spinner Revolution”. Ostatnio często w sklepach można trafić na ten gadżet. Zastanawiacie się do czego służy i czemu stał się tak popularny? Na te i inne pytania znajdziecie odpowiedzi w artykule.

Dział People and Lifestyle to też krótka biografia znanego bluesowego piosenkarza. W artykule „The Gallant Michael Grimm” można przeczytać na temat jego życia, twórczości, planów a pod koniec lektury tego wydania, w dziale Leisure można poznać jedną z jego piosenek.

Uwagę przyciąga także artykuł „Who Holds the Aces?” z tego działu a w nim rozmowa z autorem książki „House of Cards and Philosophy: Underwood’s Republic”. Ciekawy wywiad, nie tylko dla fanów tego popularnego serialu.

W dziale Culture zainteresował mnie artykuł „Harrod’s – Something for Everyone” dotyczący ponad stuletniego domu towarowego w Anglii, czyli legendarnego Harrods’a. Jak była budowana ta marka, jak zmieniała się na przestrzeni lat? Co sprawia, że to miejsce jest tak bezkonkurencyjne? Nie zabrakło oczywiście ciekawostek o tym miejscu.

Niejako kontynuacją tematyki jest artykuł „Shopping Unveiled” z działu Conversation Matters a w nim szereg słówek i zwrotów przydatnych podczas zakupów.

Artykuł „The Ins and Outs of Inversion” z działu Language to pomoc w zakresie szyku przestawnego w zdaniach. Warto poznać reguły i poćwiczyć.

Dział Travel wyjaśnia zimową, klimatyczną okładkę magazynu, gdyż w nim znajdziecie artykuł „NY Winter Wonderland”. Wraz z nim możecie przenieść się w śnieżny i wietrzny dzień do Nowego Jorku. Jakie atrakcje na Was czekają przekonajcie się sami. Nasuwa się skojarzenie z kultowym filmem goszczącym w święta, czyli „Kevin sam w domu”.

English Matters 67/2017 to interesujące artykuły w ładnej i kolorowej oprawie. Całość zachęca do rozwijania języka angielskiego poprzez różnorodną tematykę tekstów, tłumaczenie trudniejszych wyrazów, pliki audio z połową artykułów dostępne na stronie internetowej (po podaniu kodu) oraz przydatne dodatki.  Do tego wydania można pobrać darmowy dodatek „50+ Facial Expressions” a także listę słówek i zwrotów z tego numeru w pliku pdf.

Przydatne linki:
Strona o magazynach językowych:
http://www.magazynyjezykowe.pl/

Sklep internetowy:
http://www.kiosk.colorfulmedia.pl/

8 Komentarze

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.